Atsauksme: Mišela Peivere – Dievi un Karotāji

300x0_dievi.un.karNosaukums: Dievi un Karotāji
Autore: Mišela Peivere
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2015
Lappuses: 288

Hīlass ir ārpusnieks. Tādus kā viņš medī Vārnas – bīstama karotāju cilts. Pirra ir ietekmīgas virspriesterienes meita, kurai lemts precēt vadoņa dēlu. Hīlasam meklējot pazudušo māsu un Pirrai bēgot no likteņa, bērni nonāk Dievietes salā. Tā ir skarba, noslēpumaina vieta, kur dzīvi palikuši ir vairs tikai gari. Kopā bērni sāk atšķetināt mīklu par to, kas un kāpēc Hīlasu vajā.

Pirms vairākiem gadiem aizrautīgi sekoju līdzi Mišelas Peiveres “Tumšās senatnes stāstu” sērijai. Līdz ar to autores stils un mērķauditorija, sākot šo grāmatu, man nebija sveša, un to, ko gaidīju no “Dieviem un karotājiem”, arī sagaidīju.

    Šī grāmata lasās pavisam ātri – valoda ir vienkārša un arī noformējumam izvēlēti diezgan lieli burti. Notikumi attīstās strauji un dinamiski. Brīžiem pat nebūtu iebildumu, ja temps nedaudz piestātu, un vairāk uzmanība tiktu veltīta detaļām – pasaules uzbūvei, mitoloģijas izklāstam vai tēlu personības attīstībai. “Dievi un karotāji” ir grāmata, kas noteikti patiks visiem spraigu situāciju cienītājiem, jo šādas ainas Mišela Peivere attēlo ļoti prasmīgi.

    Runājot par pasauli, jāsaka, ka brīžiem tā mani samulsināja. Vai darbība risinās mūsu pasaulē? Vai pavisam citā, izfantazētā pasaulē, kurā iemaldījušies arī mūsu pasaules vietvārdi? Šis jautājums man joprojām palika neskaidrs. Lai nu kā, vietas, kur risinājās darbība, man šķita apburošas. Hīlass un Pirra dzīvo bronzas laikmetā, kad cilvēki ar dabu bija daudz lielākā harmonijā nekā mēs. Tieši šo aspektu, manuprāt, Mišela Peivere parāda visprecīzāk un lieliski caurvij savu stāstu ar misticisma klātbūtni. Viņas varoņi spēj par sevi parūpēties, izmantojot dabas līdzekļus, tie jūt savu dievu klātbūtni, spēj saprasties ar sev mīļajiem dzīvniekiem. Arī es, lielpilsētā dzīvojoša dabas mīļotāja, labprāt prastu un zinātu to, ko prot un spēj autores radītie tēli.

    Tā kā esmu lasījusi arī citas Mišelas Peiveres grāmatas, galvenie varoņi likās visai līdzīgi. Zēns, kas zaudējis ģimeni, mežā viens pats ar dzīvniekiem un gariem. Tomēr skaidrs, ka “Dievi un karotāji” stāsta ziņā ies savu ceļu un līdzības ar “Tumšās sentanes stāstiem” varētu mazināties.

    Kopumā šī grāmata man patika un nobeigums radīja vēlmi uzzināt, kas notiks tālāk. Domāju, ka “Dievi un karotāji” vislabāk patiks jauniešiem, Mišelas Peiveres iepriekšējo darbu cienītājiem un piedzīvojumu mīlētājiem.

    Vērtējums – 3,5/5

One thought on “Atsauksme: Mišela Peivere – Dievi un Karotāji

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s