Atsauksme: Linda Nemiera – Kaķis maisā

9789934051340Nosaukums: Kaķis maisā
Autore: Linda Nemiera
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2015
Lappuses: 320

Pēc negaidītajām pārmaiņām un vilkaču bara problēmu atrisināšanas, šķiet, ka beidzot Leonīdas Fēliksas dzīvē ir iestājies miers. Pie apvāršņa iespējams paaugstinājums, izklaides ar draudzenēm, bezrūpība. Tam visam atkal pieliek punktu vilkaču bara nespēja pašiem risināt savas iekšējās problēmas. Tagad Leonīdas saistība kļūst daudz nopietnāka – viņa tiek apsūdzēta noziegumā, kas var apdraudēt daudzas dzīvības.

Pirmo grāmatu “Kaķa lāsts” izlasīju pavisam nesen, tāpēc notikumi atmiņā bija vēl pavisam svaigi un arī pēc turpinājuma nepaspēju ļoti saskumt. Nākamo daļu sagaidīt gan būs pagrūtāk. No sēriju turpinājumiem parasti var sagaidīt iepriekšējo notikumu atskaiti vismaz pāris lappušu garumā. Tomēr šajā grāmatā neviens ar to īpaši neaizraujas, ik pa brīdim atgādinot vien svarīgākās detaļas.

Nez kāpēc sākumā likās, ka stāstam turpinoties un kļūstot dziļākam, notikumi kļūs neticamāki. Piemēram, ar visu to Romas padarīšanu un vilkaču folkloru. Taču autore visu ir izveidojusi bez liekas dramatizēšanas, neko nepārspīlējot, tāpēc patiesa neticamības sajūta nevienā brīdī nepārņem.

Šoreiz neizdevās atminēt vainīgo pirms tas tika atklāts, lai gan garu bezgalīgā motivācija centienos bojāt vilkačiem dzīvi man nav līdz galam izprotama. Šeit kā bonuss jāpiemin Harija tēla neesamība, jo tas nu bija viens kaitinošs (bet ļoti reālistiski attēlots) tips.

Arī šajā grāmatā autore saglabā savu aizraujošo, visai sarkastisko rakstības stilu, veidojot dinamiskus, brīžiem pat tiešām bailīgus, detektīva cienīgus notikumus. Ar nepacietību gaidu, lai uzzinātu, kur tālāk vedīs Leonīdas ceļš.

Vērtējums: 4/5

Attēls no Zvaigzne ABC.

3 thoughts on “Atsauksme: Linda Nemiera – Kaķis maisā

  1. Sveika, ļoti gribu šo darbu izlasīt, bet iepriekš gribēju pajautāt: vai 2.daļā notikumi ir cieši saistīti ar 1.daļas varoņiem un notikušo (1.daļu lasīju salīdzinoši sen) ?

    Like

    1. Sveika! Otrajā daļā galvenie varoņi ir tie paši, kas pirmajā, bet parādās arī jauni un, manuprāt, ļoti interesanti. Notikumi ir citi, bet par to, kas pirmajā daļā bija pats svarīgākais, tiek atgādināts arī šajā grāmatā. Tā, kā domāju, ka lasot šo, var viegli atcerēties to, kas noticis iepriekš. Noteikti iesaku izlasīt! 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s