Atsauksme: Laura Dreiže – Zem mākslīgam zvaigznēm

300x0_zem-maksligam-zvaigznem-smallNosaukums: Zem mākslīgām zvaigznēm
Autore: Laura Dreiže
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2015
Lappuses: 284

“Zem mākslīgām zvaigznēm” ir tiešs pirmās grāmatas “Deja ar nāvi” notikumu turpinājums. Darbība raiti risinās uz priekšu, neatgādinot par to, kas noticis iepriekš.

Bēgot no vajātājiem, Viktorija (savā jaunajā ķermenī) kopā ar Tanielu nonāk Apakšlondonā. Tā kā pirmajā daļā darbība risinājās galvenokārt Augšlondonā, bija patīkami iepazīt lielāku šīs fantāzijas pasaules teritoriju. Apakšlondona ir pilnīgs pretstats debesīs esošajai, bagātajai pilsētas daļai. Tā ir netīra, nabadzīga un tās iedzīvotāji ir bīstami. Ziemassvētkos tā var likties tīri jauka vieta, taču drīz vien nākas saprast, ka apakšlondonieši nekāda maigā un piedodošā tauta nav.

Šajā daļā atklājas gan pirmās grāmatas noslēpumu un intrigu vaininieki (manas aizdomas bija pamatotas!), gan uzrodas jauni “sliktie tēli” ar saviem savtīgajiem mērķiem un nolūkiem, kuru īstenošanā tiek iesaistīti galvenie varoņi. Tomēr Džezebelu un viņas sabiedrotos par gluži ļauniem neuzskatīju, lai gan viņu metodes cīņā par taisnīgumu ir visai apšaubāmas.

Notikumi ir tikpat spraigi kā triloģijas pirmajā daļā – maģija, bēgšana, nodevība, jauni ienaidnieki un visam pa vidu Augšlondona draud jebkurā brīdī nogāzties no saviem augstumiem.

Ļoti jauki, ka nav nekādas uzbāzīgas romances starp Tanielu un Viktoriju, kā tas notiktu, ja šī būtu jebkura cita young adult autora grāmata. Ar laiku abi parāda savas jūtas, taču, manuprāt, tas attīstās pietiekami lēni, lai būtu ticami. Gan Viktorija, gan Taniels tomēr ir spējīgi uzmanību koncentrēt uz viņu situācijā svarīgākajām lietām – gan savu, gan daudzu citu cilvēku dzīvības glābšanu.

Tāpat kā “Dejā ar nāvi”, arī šīs grāmatas beigās Laura Dreiže pierādīja, ka veiksmīgi prot atstāt lasītājus nepacietīgi gaidām turpinājumu. Tiešām labi, ka tas ir tikai mēnesis.

Protams, nevar nepieminēt, ka vāki triloģijas “Danse macabre” grāmatām ir vienkārši apburoši. Noformējums noteikti palīdz uzturēt maģisko noskaņu, kas pārņem visu lasīšanas laiku.

Vērtējums – 4/5

Attēls no Zvaigzne ABC.

One thought on “Atsauksme: Laura Dreiže – Zem mākslīgam zvaigznēm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s