Atsauksme: Marie Lu – The Young Elites

81JbgVO-5sLNosaukums: The Young Elites
Autore: Marie Lu
Izdevniecība: Penguin
Gads: 2014
Lappuses: 355

Šis ir stāsts par to, kā rodas anti-varoņi. Stāsts par to, ka neviens nepiedzimst ļauns, bet par tādu kļūst apkārtējās vides ietekmē. Šeit nav labo, pasauli glābjošo tēlu. Ir tikai ambīcijas, kas drīzāk draud šo pasauli iznīcināt.

Pirms vairākiem gadiem izcēlās slimība, kas izmainīja visu ierasto kārtību. Visi drudzi izdzīvojušie uz ķermeņa ieguva zīmes, bet daži sevī atklāja nebijušas spējas. Vainoti pie nelaimēm – katastrofām, bada, dievu nelabvēlības, iezīmētie tiek vajāti, atstumti no sabiedrības un pat nogalināti.

To skaitā ir Adelīna, kas drudzi pārdzīvojusi īpaši smagi. Tā rezultātā meitene zaudējusi aci un viņas mati to krāsu. Līdz ar sabojāto ārējo izskatu viņas tēvs zaudējis jebkādu iespēju meiteni izprecināt ietekmīgam vīram, par ko Adelīna no tēva puses tiek nemitīgi sodīta.

Bēgot no tēva un slimības iezīmēto vajātājiem, Adelīna sastop kompāniju ar sev līdzīgajiem. Izdzīvojušos, kuriem parādījušās spējas. Tomēr tiem ir savas intereses un meitene tiek pieņemta tikai tāpēc, ka var palīdzēt tās realizēt. Uzticēties nevar nevienam. Jebkurā mirklī no viņas var atbrīvoties.

Adelīna manī raisīja dalītas jūtas. Sākotnēji likās, ka viņa drīzāk vienkārši pieņem kļūdainus lēmumus, nevis dara kādam pāri aiz patiesa ļaunuma. Brīžiem viņas rīcība ir pavisam neloģiska – vairāk kā parastai young adult galvenajai varonei (kas grib, kā labāk, bet sanāk, kā vienmēr), ne rūdītam ļaundarim. Uz beigām gan meitene padodas saviem iekšējiem dēmoniem, un tad patiešām parādās autores solītais anti-varonis. Un tad kļūst interesanti.

Būtu gan gribējies detalizētāku ieskatu pagātnē. Kā slimība aizsākās, kas to izraisīja, kas noteica, kuri izdzīvojušie iegūs spējas? Tomēr, tā kā šī ir pirmā sērijas grāmata, piedodami situāciju tikai ieskicēt un detaļas atklāt vēlāk.

Brīžiem stāsts risinās visai lēni, taču jau uz pieminētajām beigām, grāmatu nolikt malā kļūst ļoti, ļoti grūti.

Gluži kā tāds sieviešu kārtas Dž. R. R. Mārtins, autore nebaidās iemīļotus tēlus pakļaut visdažādākajām briesmām un arī no tiem atbrīvoties. Labi, tik nežēlīgi kā “A Song of Ice and Fire” varbūt nebija, bet tik un tā joprojām esmu vieglā šokā. Naivi ceru, ka kāds jebkāda veidā tiks atgriezts dzīvo kārtā. Lasot turpinājumu (“The Rose Society“, kas iznāca 13. oktobrī), centīšos mācīties no savām kļūdām un nevienam pārāk nepieķerties.

Kopumā – tiešām labs iesākums sērijai. Nākamajām daļām jābūt vēl labākām.

Vērtējums – 4/5

One thought on “Atsauksme: Marie Lu – The Young Elites

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s