Atsauksme: Ron Rash – Serena

Serena,_a_novel_by_Ron_RashNosaukums: Serena
Autors: Ron Rash
Izdevniecība: Harper Collins
Gads: 2008
Lappuses: 384

Ir 1929. gads. Džordžs Pembertons ar jauno sievu Serēnu ierodas Ziemeļkarolīnā, lai darbotos viņiem piederošajā kokzāģētavā. Sākumā pāris ir neapturams. Kokzāģētava tiek vadīta prasmīgi, piesaistīti investori, konkurenti pazūd “nelaimes gadījumos”. Taču pēc negaidītas traģēdijas nekas vairs nebūs tā, kā agrāk. Vai Pembertoni to pārdzīvos?

Šī grāmata bija kas daudz vairāk, nekā es no tās gaidīju. Jā, aizmugurējais vāks solīja šokējošas beigas, taču negaidīju, ka pēc viena pavērsiena stāsts kļūs tik tumšs. Kas, protams, bija lieliski. Brīžiem pārņēma sajūta, ka turu rokās “Gone Girl” 20. gadsimta versiju. Gilianas Flinas stāsts kļūst arvien tumšāks un tumšāks līdz kļūst skaidrs, ka vīrs un sieva vienkārši ir traki un ir viens otru pelnījuši. Līdzīgi notiek ar Serēnu un Džordžu, lai gan viņu attiecību dinamika ir nedaudz citādāka.

Serēnas magnētiskā personība manā skatījumā gandrīz vai pilnībā aizēnoja pārējo stāstu. Izaicinājumus šī sieviete uztver ar ledainu mieru, biznesu vada ar dzelžainu tvērienu, prot distancēties no pagātnes un droši dodas uz priekšu spožā nākotnē. Liekas, ka tagad katrreiz, kad pieņemšu kādu lēmumu, vispirms iedomāšos – vai Serēna tā darītu? Protams, balstoties uz viņas personību grāmatas pirmajās daļās, ne vairs beigās.

Tā kā galvenā varone man šķita bezgala interesantāka par pārējiem, Reičelai veltītās nodaļas man brīžiem likās par garu. Taču tas ir mans absolūti subjektīvais viedoklis, un saprotu, kāpēc šīs nodaļas bija nepieciešamas. Kontrasts starp Pembertonu un Reičelas dzīvēm skaidrāk atspoguļoja pāra rīcības sekas. Nepieciešamo humora devu sniedza ainas no kokzāģētavas strādnieku ikdienas apcerējumiem sarunās par dzīvi un to, vai jaunā saimniece ir, vai nav kāds pārdabisks radījums.

Jau tagad vēlos grāmatu pārlasīt vēlreiz, un manas domas tā neliks mierā vēl ilgu laiku. Ne katrs spēj radīt tik daudzslāņainus tēlus, bet Ronam Rešam tas ir izdevies.

Vērtējums – 4,5/5

One thought on “Atsauksme: Ron Rash – Serena

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s