Trešdienas Top 5 – 21.10.2015

Kādu laiku šī sadaļa no bloga bija pazudusi, jo šim mēnesim pārsvarā izvēlētas tēmas, par kurām man nav īpaši daudz, ko teikt. Taču šīs nedēļas tēma pat sagādāja grūtības izvēlēties tikai piecas atbildes – rakstnieki, kas atklāti šogad.

Šīs akcijas autore ir ASV grāmatu blogere Leinija, kuras Youtube kanāls atrodams šeit. Akcijas Goodreads grupa, kura apskatāmas nākamo nedēļu tēmas – šeit.

Lūk, mans saraksts ar Top 5 autoriem, ar kuru daiļradi iepazinos šogad:

t5w25. E. M. Remarks. Remarku sāku lasīt burtiski pirms pāris dienām un “Trīs draugiem” esmu tikai pusē. Tomēr jau tagad skaidrs, ka šis autors būs manējais.

4. Linda Nemiera. Šis ir gads, kad sev apsolījos vairāk pievērsties mūsu pašu autoriem. Solījumu pildu un par to ļoti priecājos, jo ir izdevies sastapties ar burvīgiem stāstiem. Lindas Nemieras darbos visvairāk man ir iepaticies tieši viņas rakstības stils – viegls un asprātīgs.

3. Laura Dreiže. Protams, meklējot jaunu latviešu literatūru, nevarēju nepievērst uzmanību plaši daudzinātajam fantāzijas žanra fenomenam “Danse macabre“. Triloģija aizrāva, un tagad ar nepacietību gaidu noslēdzošo daļu. Labprāt iepazītos arī ar citiem autores darbiem.

2. Laini Taylor. Šovasar izlasīju autores “Daughter of Smoke & Bone” triloģiju, un tā mani pilnībā pārsteidza nesagatavotu. Pavisam oriģināla pasaule un tās iemītnieki, negaidīti pavērsieni viens pēc otra un līdz ar tiem neskaitāmi emocionāli līdzpārdzīvojumi. Apburoši.

1. Patriks Rotfuss. Bet, protams. Manuprāt, šis kungs daudz komentārus nemaz neprasa. Izcili izstrādāta pasaule, stāsts, kas ierauj sevī un nelaiž vaļā. Nespēju sagaidīt brīdi, kad no interneta veikalu dzīlēm pie manis atceļos arī “Vieda vīra bailes”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s