Oktobra 2015 kopsavilkums

Vēl viens mēnesis ir strauji pagājis, un pienācis laiks apkopot izlasīto.  Oktobris ir izrādījies vēl produktīvāks par septembri ar kopumā izlasītām 11 grāmatām. Viena no tām gan ir ļoti īsa, bet nekas, nabaga Cibiņš tiek ieskaitīts.

Šķiet, ka joprojām diezgan labi veicās ar apņemšanos savā grāmatplauktā ieviest dažādību. No Senās Grieķijas līdz mūsdienu Rīgai ar visu iespējamo tam pa vidu. Tā kā produktīva šomēnes izrādījusies arī atsauksmju rakstīšana, īpaši dziļos aprakstos šeit neizplūdīšu.

oct1
1. Joe Abercrombie – Half a King. Ne gluži tas, ko es no šīs grāmatas vēlējos un gaidīju. Tomēr stāstā parādījās uzmanību saistoši un noturoši aspekti. Plašāka atsauksme šeit.

2. Linda Nemiera – Kaķis maisā. Viegls un asprātīgs humors, patīkama valoda – ļoti jauks turpinājums grāmatai “Kaķa lāsts”. Plašāka atsauksme šeit.

3. Laura Dreiže –  Zem mākslīgām zvaigznēm. Ļoti gaidītais turpinājums “Danse Macabre” triloģijā. Oriģināli risinājumi un negaidīti pavērsieni. Plašāka atsauksme šeit.

4. Eleanor Herman – Legacy of Kings. Uz Aleksandra Lielā personības balstīts young adult fantāzijas darbs. Tā kā ir daudz lasīts par reālo vēsturisko personību, bija grūti noticēt autores radītajam Aleksandra tēlam. Līdz ar to nebija gluži tas, ko gadīju no šīs grāmatas. Bet patīkami pārsteidza spēcīgie sieviešu tēli.
oct2
5. Marie Lu – The Young Elites. Visai spēcīgs triloģijas iesākums, tomēr, šķiet, ka pats labākais atstāsts turpmākajām daļām. Plašāka atsauksme šeit.

6. Charles Dickens – A Tale of Two Cities. Dzīve Parīzē un Londonā Franču revolūcijas laikā. Mīlestība, upurēšanās, zaudējumi – viss, kas nepieciešams aizraujošam stāstam.

7. Keita Atkinsone – Dzīve pēc dzīves. Smaga, bet absolūti fascinējoša grāmata. Atmiņā paliks vēl ilgu laiku. Plašāka atsauksme šeit.

8. Ron Rash – Serena. Šī kļuva par vienu no manām mīļākajām grāmatām. Negaidīti tumšs un psiholoģiski dziļš stāsts tieši manā gaumē. Plašāka atsauksme šeit.

oct3

9. Ē. M. Remarks – Trīs draugi. No sākuma likās, ka būs par vīriešiem un mašīnām jebšu tām divām lietām šajā pasaulē, kas man ir pilnīgi neizprotamas. Bet beigas pavisam negaidīti salauza manu sirdi.

10. Jānis Poruks – Kauja pie Knipskas. Jau ilgu laiku vēlējos pārlasīt. Daudziem varbūt liekas nomācoši un neinteresanti, bet man šāda latviešu klasika visai iet pie sirds. Brīžos, kad šķiet, ka visa pasaule sazvērējusies pret tevi, pavisam viegli identificēties ar mūsu pašu traģiskajiem un nesaprastajiem varoņiem. 

11. Frēdriks Bakmans – Vīrs, vārdā Ūve. Dziļdomīgs un smags stāsts, kas papildināts ar dzirkstošu humoru. Plašāka atsauksme šeit.

Novembra plānos pagaidām ir Maria V. Snyder “Chronicles of Ixia” pirmās trīs daļas, kuras vēlos izlasīt jau labu laiku, un Nīla Geimena “Okeāns ielas galā”. Protams, jāsagaida arī “Danse Macabre” noslēdzošā daļa, ka arī beidzot vajadzētu atceļot Patrika Rotfusa “The Wise Man’s Fear“.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s