Atsauksme: Maria V. Snyder – Poison Study

Poison_StudyNosaukums: Poison Study (#1, Study series)
Autore: Maria V. Snyder
Izdevniecība: Mira
Gads: 2005
Lappuses: 409

Elena ir notiesāta par slepkavību un gaida sprieduma izpildīšanu. Neilgi pirms liktenīgā brīža, viņai tiek piedāvāta dzīvības saglabāšana. Ar vienu nosacījumu. Meitenei jākļūst par Komandiera ēdiena garšotāju – katru dienu jāriskē ar savu dzīvību, pārbaudot, vai kāds nelabvēlis necenšas valdnieku noindēt. Ko izvēlēties – vieglu nāvi vai nedrošu dzīvi? Līdz ar apmešanos pilī Elena tiek ierauta nopietnās sazvērestībās, kas liek šaubīties uz katra soļa.

Poison Study” tiek pieskaitīta pie young adult žanra, taču vairākos aspektos man šī grāmata likās daudz pieaugušāka nekā citas jauniešu grāmatas. Elenas atmiņās atklājas smagas tēmas, par kurām young adult žanrā tiek runāts reti. Arī pati galvenā varone vairs nav pavisam jauna un neizlēmīga pusaudze, bet drīzāk jau jauna, inteliģenta sieviete, kas spēj par sevi parūpēties.

Nav arī uzbāzīgas romantiskās stāsta līnijas un “viņa ezeru zilo/zeltaino/kādu vēl acu” apraksta katrā otrajā lappusē. Uz beigām, protams, parādās arī mīlasstāsts, bet uz tik īsu laiku, ka par tā kvalitāti droši spriest varēs tikai nākamajās sērijas grāmatās.

Pasaules uzbūve tiek atklāta visai ātri, taču Elenas pagātne gabaliņu pa gabaliņam, radot lielāku intrigu. Tāpat joprojām nav līdz galam izskaidrotas maģijas funkcijas šajā pasaulē. Vispār, gandrīz katra nodaļa beidzas ar tādu nelielu cliff – hanger, un grāmatu nolikt malā, vai par to nedomāt vispār ir ļoti grūti.

Jāpiemin arī burvīgais vāka dizains. Tieši tas bija pirmais, kas radīja interesi par grāmatu. Un nodaļu noformējums, manuprāt, ir skaistākais, ko grāmatās esmu ievērojusi.

Kopumā ļoti labs sērijas iesākums ar īpašu noskaņu. Cerams, ka arī turpmāk autore neiekritīs nekādās pārspīlētās young adult klišejās.

Vērtējums – 4/5

2 thoughts on “Atsauksme: Maria V. Snyder – Poison Study

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s