Atsauksme: Indreks Hargla – Aptiekārs Melhiors un Akas ielas rēgs

300x0_aptiekarsmelhiorsunakasielasregs_978-9934-0-5240-8Nosaukums: Aptiekārs Melhiors un Akas ielas rēgs
Autors: Indreks Hargla
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2015
Lappuses: 287

Ir pagājuši desmit gadi, kopš aptiekārs Melhiors atrisinājis ar Olevistes baznīcu saistītās mīklas. Nu Tallinā atkal notikušas vairākas slepkavības, kas prasa atrisinājumu. Šoreiz tās saistītas ar baisiem pagātnes notikumiem kādā Akas ielas namā. Vai pilsētā tiešām klīst atriebīgs rēgs, kas liek mirt visiem, kas to redzējuši?  Vai aiz slepkavībām stāv kas ne pārdabisks, taču ne mazāk šermuļus uzdzenošs?

Tāpat kā stāstā par Olevistes baznīcu, arī šoreiz autors ļoti veiksmīgi liek visiem iesaistītajiem tēliem izskatīties vainīgiem. Katram var atrast motivāciju – sens ienaids ar kādu no mirušajiem, vēlme atriebties, vai kas cits. Jāsaka, ka lasot šo grāmatu, atrisinājumu gaidīju ar vēl lielāku nepacietību nekā iepriekš. Tieši dēļ mistiskā rēga, ko vairāki pilsētas iedzīvotāji esot redzējuši. Loğiski spriežot, nekāda rēga taču nevarētu būt. Taču darbība risinās viduslaikos, kad cilvēki pārdabiskajam ticēja daudz vairāk, tāpēc pieļāvu domu, ka notikt varētu jebkas. Nevarēju vien sagaidīt brīdi, kad viss tiks atklāts. Beigās loğiskais gan ņēma virsroku pār mistisko, bet atrisinājumu tas nepadarīja mazāk šausminošu.

Jā, notikumi nav pārāk spraigi un dinamiski, tāpēc daudziem grāmata varētu likties lēna. Vispirms notiek slepkavība, tad Melhiors apstaigā un aptaujā visus lieciniekus un aizdomās turamos, beigās nonākot pie secinājuma. Tomēr man nevienā brīdī garlaicīgi nekļuva. Uzmanību saistoša ir viduslaiku Tallina, tās vide, iedzīvotāji un pagātne. To visu autors ar lielu rūpību ir izveidojis pavisam ticamu.

Interesants un patīkams galvenais varonis ir arī pats Melhiors. Inteliģents un gluži praktiski domājošs cilvēks, kas rūpējas par savu ģimeni. Jauki bija lasīt ainas, kurās parādās arī Keterlina, kura, apgāžot stereotipu par sieviešu nenozīmīgo lomu viduslaikos, bieži vien palīdz vīram ne tikai aptiekas darbā, bet arī dažādu mīklu atšķetināšanā.

Vērtējums –4/5

Attēls no Zvaigzne ABC.

2 thoughts on “Atsauksme: Indreks Hargla – Aptiekārs Melhiors un Akas ielas rēgs

  1. I would like to thank you for the efforts you have put in writing this site. I’m hoping the same higd-grahe site post from you in the future too. Actually your creative writing skills has encouraged me to get my own web site going now. Actually blogging is spreading its wings and growing quickly. Your write up is a good example.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s