Atsauksme: Andrjus Tapins – Vilka stunda

38bf6e198d6986054cbf57dc3edbd491_XL
Nosaukums: Vilka stunda
Autors: Andrjus Tapins
Izdevniecība: Jumava
Gads: 2015
Lappuses: 526

1905. gads pavisam citādākā un neierastā Viļņā. Brīvajā Alianses pilsētā aktīvi darbojas alķīmiķi, mehāniķi, zinātnieki un pareģi. Virs pilsētnieku galvām lidinās lielāki un mazāki gaisa kuģi. Tumšākajos nostūros plaukst plašas sazvērestības.

Iepazīstoties ar pašmāju autoru centieniem stīmpankā, vēlējos palasīt vēl kādu darbu no šī žanra. Tieši laikā tika izdota Andrjusa Tapina “Vilka stunda”. Jāsaka, ka lietuvieši šajā ziņā mums ir krietni priekšā.

Tā kā Viļnas 20. gadsimta sākuma vēsturi nepārzinu līdz sīkumiem, un arī dažādu tehnikas atklājumu rašanās laiki man ir visai tumša bilde, daudz neprātoju, cik no autora aprakstītā atbilst vēsturiskajai realitātei un cik no tā ir izdomājums. “Vilka stundu” izbaudīju kā vienkārši labu fantāzijas stāstu, un tas noteikti nepievīla.

Iesākums man šķita nedaudz lēns, jo autors pārsvarā nodarbojas ar alternatīvās Viļņas un tās dažādo rajonu aprakstiem. Tomēr attēlojumi ir tik detalizēti, ka pat bez īpašas piepūles autora radītā Viļņa uzplaukst acu priekšā. Vietām tā ir drūma un nolaista, pat bīstama. Citi rajoni atkal ir patīkamāki, gluži piemēroti nesteidzīgai pastaigai upes krastā. Pilsēta ir aizraujoša. Ļoti apetīti raisoši autoram bija izdevušies arī mielastu apraksti. 🙂

Sākotnēji nedaudz biedējošs var likties arī grāmatas pirmajās lappusēs dotais darbojošos tēlu saraksts. Tik daudz vārdu, tik daudz nodarbošanos – kā to visu atcerēties? Taču jau pavisam ātri vairāku tēlu stāsta līnijas savijas, atklājot kopējo ainu. Viļņā darbojas vairākas grupas, kas gatavas ar jebkādiem līdzekļiem dzīties pēc saviem mērķiem – ietekmes, zināšanām vai kā cita. Vienā brīdī jau nobijos, ka atkal būs mīlasstāsts, kura centrā būs jauna meitene, kura ir “citādāka un īpašāka par citiem”, tomēr tā nebija. Par to ļoti liels pluss. Daudzi autori varētu likt aiz auss, ka aizraujošu grāmatu iespējams uzrakstīt arī bez tā. Stāsts seko vairākiem tēliem, līdz ar to katrs lasītājs varēs atrast kādu, kuram just līdzi.

Ja sākums bija nesteidzīgs, tad vidusdaļa un beigas brīžiem bija tik spraigas, ka grāmatu nevarēju nolikt malā.

Vērtējums –4.25/5. Man patika! Ceru, ka arī nākamās daļas tiks izdotas latviešu valodā.

Attēls no Jumava.

One thought on “Atsauksme: Andrjus Tapins – Vilka stunda

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s