Gada kopsavilkums // 2015

Varētu teikt, ka 2015. bija īpašs gads manā “lasīšanas karjerā”. Regulāri lasīt, visu apzinīgi atzīmējot Goodreads, atsāku vien šovasar – jūnijā. Pirms tam – mācību gada laikā – lasīšanai neatlika īpaši daudz laika. Referāti, prezentācijas, sesijas un tamlīdzīgas jaukas lietas.  Taču tagad skaidrs, ka, lai cik saspringts varētu būt grafiks, no šī hobija netaisos atteikties.

Tad nu laikā kopš jūnija izlasītas 60 grāmatas. Šogad centos izlasītajā ieviest lielāku dažādību. Iepazinos ar mūsdienu latviešu autoru darbiem, literatūras žanriem, no kuriem agrāk izvairījos. Atklāju jaunus autorus, kuru darbi nekavējoties nonāca manā favorītu sarakstā. Un, protams – uzsāku bloga rakstīšanu. Tā bija visai spontāna ideja, jo vēlme kaut kur izlikt savas domas par grāmatām vienkārši nelika mieru. Priecājos, ka šai vēlmei pakļāvos, jo bez blogosfēras lasāmvielas izvēles ziņā noteikti nepamēģinātu daudz ko jaunu un droši vien mūžīgi paliktu pie vienveidīgas literatūras.

Izlasītas daudzas tiešām labas un atmiņā paliekošas grāmatas, bet nelielam kopsavilkumam atlasīju tās grāmatas/grāmatu sērijas, kas šogad man bija vistuvākās.

1

  1. Cassandra Clare – The Infernal Devices.

Bija grūti noticēt, ka šo sēriju sarakstījusi tā pati autore, kas “The Mortal Instruments” sēriju, jo, manuprāt, “The Infernal Devices” bija desmitkārt (un pat vēl vairāk) kvalitatīvāka. Nemaz negaidīju, ka stāsts mani tik ļoti aizķers, ka tādā mērā pieķeršos tēliem un jutīšu viņiem līdzi, smiešos un raudāšu. Īpaši triloģijas noslēdzošajā daļā. Pat grūti ielikt vārdos šo sajūtu – šeit bija kaut kas tik saldsērīgi skaists, kas man šos tēlus un ar viņiem notikušo neļauj aizmirst. Tāpēc šo triloģiju lieku pirmajā vietā. Protams, fakts, ka darbība risinās Viktorijas laikmeta Londonā, arī nemaz nenāca par sliktu.

2.

2. Patriks Rotfuss – Karaļkāvēja hronikas.

Patriks Rotfuss bija mans šī gada lielākais atklājums, un es brīnos, ka kaut kas tik labs nebija nonācis manā redzeslokā jau agrāk. Rotfusa radīta pasaule ir apbrīnojami detalizēta un dzīva, Kvouts ir viens no interesantākajiem galvenajiem varoņiem, kas pēdējā laikā iepazīts. Par šīm grāmatām nemaz nav daudz, ko teikt – visi tāpat zina, cik tās ir izcilas.

3

3. Laini Taylor – Daughter of Smoke and Bone.

Leinija Teilore ir radījusi absolūti brīnišķīgu, oriģinālu un neaizmirstamu fantāzijas pasauli. Šī triloģija mani pārsteidza gan ar nebeidzamiem, pavisam negaidītiem notikumu pavērsieniem, gan autores neizsīkstošo radošumu un fantāziju. Kaut ko šādu es lasīju pirmo reiz. Bija šādas tādas lietas, kas man ne pārāk gāja pie sirds, bet kopumā lieliski.

outl

4. Diana Gabaldon – Outlander.

Pirmo šīs sērijas grāmatu izlasīju jau tālajā pagājušajā gadā, bet šobrīd esmu “iestrēgusi” pie sērijas piektās grāmatas. Ceru, ka tajā drīz vien notikumi sāks ritēt tikpat ātri un aizraujoši kā tas bija šogad izlasītajās – otrajā, trešajā un ceturtajā, sērijas daļās. Klēra un Džeimijs ir brīnišķīgas un spēcīgas personības, un viņu stāsts ir pavisam aizkustinošs. Mīlestība, kas spējīga pārvarēt laika un telpas ierobežojumus.

5

5. Sanita Reinsone – Meža meitas; Vladislavs Urtāns – Par ko?; Kaspars Pūce – Pūcesbērna patiesie piedzīvojumi Padomijā

Kā jau minēju iepriekšējā bloga ierakstā – cenšos izlasīt visas šāda veida grāmatas, jo, manuprāt, ir ļoti svarīgi atcerēties šos drosmīgos cilvēkus, kuri par dzīvību un brīvību visdažādākajos veidos cīnījās gan tālajā Sibīrijā, gan šeit pat Latvijā. Emocionāli, skaudri un arī iedvesmojoši dzīvesstāsti, kas ar mani palikuši kopš izlasīšanas brīža. Ļoti labi palīdz saprast, kas dzīvē ir tās īstās vērtības.

Uz tikšanos 2016. gadā! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s