Janvāra kopsavilkums // 2016

Sāku šaubīties, vai turpmākie mēneši spēs turēt līdzi janvārim, jo gada sākumā izlasītas vairākas lieliskas un atmiņā paliekošas grāmatas. Interesanti, ka pavisam bez īpaša nodoma sanāca izlasīt vairākas grāmatas (dažas pat vēl gaida savu kārtu februārī) par Otrā Pasaules kara tematiku no dažādiem skatu punktiem. Par notikušo tepat Latvijā. Par to, ko šajā laikā piedzīvoja arī citas tautas. Par karu, mīlestību, sāpēm, spēku un izturību. Tiešām priecājos, ka šīs grāmatas pie manis nonākušas.

Kopumā janvārī izlasītas 9 grāmatas.

janv1

1. Ieva Melgalve – Mēness teātris. Fantastisks latviešu literatūras darbs. Par mums pašiem, par sabiedrību. Katrs tajā noteikti atradīs savu interpretāciju. Plašāka atsauksme šeit.

2. Jessie Burton – The Miniaturist. Amsterdamas zelta laikmets un tā tumšās aizkulises. Brīnišķīgs ieskats dažādās personībās. Šķietamais un patiesais reti kad ir viens un tas pats. Plašāka atsauksme šeit.

3. Morgan Rhodes – Falling Kingdoms. Par šo grāmatu sēriju lielāka daļa ārzemju grāmatu blogeri, kuriem sekoju, ir stāva sajūsmā. Tad nu nolēmu paskatīties, kas tur tāds labs ir. Bija daži labi momenti, bet kopumā man kaut kā ne īpaši. Brīžiem dialogi ļoti naivi un drīzāk pamatskolas līmeņa literatūrai atbilstoši.

4. Kristina Sabaļauskaite – Silva Rerum. Līdzīgi kā “The Miniaturist” – aizraujošs ieskats vēsturiska laikmeta detaļās, tā laika cilvēku domās un sajūtās. Plašāka atsauksme šeit.

janv2

5. Susan Dennard – Truthwitch. Vēl viena grāmata, kura ārzemju blogeru vidū plaši tikusi apspriesta jau kopš pagājušā gada, lai gan tā iznāca tikai šī gada janvāra sākumā. Jauna fantāzijas sērija, par kuru visās atsauksmēs tiek solīts, ka šī būs citādāka nekā ierastas YA sērijas, jo uzsvars tikšot likts uz draudzību galveno varoņu starpā, nevis romantiskajām sižeta līnijām. Kā tad. Ir gan iemīlēšanās, gan galveno varoņu kļūšana par vienīgajām izredzētajām pasaules glābējām – nekas jauns. Bet labāk par “Falling Kingdoms” bija.

6. Māra Zālīte – Pieci pirksti. Sirsnīgs un reizē arī skumjš stāsts par mazās Lauras atgriešanos dzimtenē. Ļoti interesanti visu piedzīvot tieši no bērna skatījuma un pasaules uztveres. Plašāka atsauksme šeit.

7. Paullina Simons – The Bronze Horseman. Es diezgan bieži saku, ka kāda grāmata un tās noskaņa man paliks prātā vēl ilgi pēc izlasīšanas. Bet ne par vienu grāmatu tas nekad iepriekš nav bijis tik patiesi kā par “The Bronze Horseman“. Plašāka atsauksme šeit.

8. Māris Bērziņš – Svina garša. 1939. – 1941. gads. Laiks, kas izmainīja visu dzīves. Cik maz toreiz vajadzēja, lai zaudētu visu. Uzticēties nevarēja pat tuvākajiem, un vēlme palīdzēt citiem varēja novest pie soda. Grāmata, kas šo visu ļoti labi attēlo. Man ļoti patika tieši autora valoda – asprātīga un reizē dziļdomīga.

9. Marissa Meyer – Scarlet. Atpūtai pēc smagajiem darbiem otrā daļa “The Lunar Chronicles” sērijā. Bija labi, bet tomēr šķita mazāk interesanta nekā pirmā daļa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s