Marta kopsavilkums // 2016

Ja gada sākums vēl likās nesteidzīgs, tad nu jau laiks atkal ir sācis nemanot skriet uz priekšu. Tā nu ir pienākušas marta beigas – mēnesī izlasītas 9 grāmatas. Cik dažas no tām bija lieliskas, tikpat dažas ne īpaši, taču labie iespaidi noteikti pārspēja sliktos.

Tad nu martā izlasītais:

marts1

1. Maria V. Snyder – Fire Study. Pirmā daļa bija patiešām laba. Otrā, maigi sakot, ne pārāk. Šī – trešā daļa sērijā – lai gan labāka par otro, tomēr sēriju nespēja atgriezt pirmās grāmatas līmenī.

2. Marks Lorenss – Muļķu princis. Viss, ko vien no fantāzijas darba varētu vēlēties. Nevaru sagaidīt, kad tikšu pie sērijas turpinājumiem un citiem Lorensa darbiem. “Muļķu princis” noteikti ir viena no atmiņā paliekošākajām šomēnes izlasītajām grāmatām. Plašāka atsauksme šeit.

3. Mārgareta Atvuda – Kalpones stāsts. Autore uzbur biedējoši reālu nākotnes ainu. Dzīve pilnībā kontrolētā, ideoloģijas pārvaldītā sabiedrībā, kurā katram ir sava, stingri noteikta loma. Plašāka atsauksme šeit.

4. Andrejs Vasks – No medniekiem un zvejniekiem līdz lopkopjiem un zemkopjiem. Latvijas aizvēstures senākais posms aprakstīts saprotamā un vienkāršā valodā, līdz ar to grāmata derētu jebkuram vēstures interesentam. Veiksmīgi palīdzēja atsvaidzināt atmiņā kādreiz lekcijās klausīto.

marts2.png

5. Indriķa hronika. Lai gan studijas to īsti nepieprasīja, tik un tā šo man būtu vajadzējis izlasīt jau daudz agrāk. Bija arī interese to izdarīt, bet līdz šim kaut kā nebija sanācis. Tomēr beidzot saņēmos, atradu laiku un iepazinos ar vienu no senākajiem rakstītajiem avotiem par Latvijas teritoriju.

6. Megija Stīvotera – Trīsas 

&

7. Megija Stīvotera – Svārstības. Sākumā likās kā parasts YA romāns ar “es tevi pazīstu 5 minūtes, es tevi mīlu”, bet sižetam virzoties uz priekšu, grāmatas kļuva daudz nopietnākas un tiešām izbaudāmas. Man ļoti patika arī noskaņa un vide – maza, noslēpumaina mežu ieskauta ASV pilsētiņa ar nelielām kafejnīcām, mājīgiem grāmatu veikaliem. Tulkojums gan vietām bija neveikls. Acīmredzot, autore nereti lieto tādus sarunvalodas teicienus, kurus grūti atveidot latviešu valodā. Tad, kad tie tiek tulkoti burtiski, sanāk kaut kas visai traģikomisks.

8. Džozefs Konrāds – Almajera muļķība. Klasisks darbs, kurā lieliski atspoguļojas 19. gadsimta cilvēka uzskati par dažādām kultūrām, pasauli un savu vietu tajā. Plašāka atsauksme šeit.

9. Kristina Sabaļauskaite – Silva Rerum II. “Silva Rerum” lasīšanu nevar raksturot nekā citādāk kā vien vistīrāko baudu prātam. Brīnišķīgi bagāta valoda, perfekti izveidoti personāži, aizraujošs vēsturiskais fons. Plašāka atsauksme šeit.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s