Aprīļa kopsavilkums // 2016

Aprīlis. Tas laiks pavasara semestrī, kad vairs nav iespējams sev iestāstīt, ka gala darbu nodošanas termiņi ir vēl tālu un ka viss būs labi.Var parādīties tādi simptomi kā izmisums, apceres par nākotni bez diploma un izvairīšanās no realitātes, visu dienu pavadot pie datorspēlēm vai skatoties Ugunsgrēku. Nu, vismaz ar mani tā šomēnes notika. Tāpēc arī blogā bija ievērojami mazāka aktivitāte, un šomēnes izlasītas 5 grāmatas.

Tomēr šajā bēdu ielejā, sauktā par “Kursa darbu”, beidzot ir ielauzusies neliela cerībiņa, ka tas tiks pabeigts. Tuvākajā laikā visam lasīšanas un rakstīšanas ritmam vajadzētu atgriezties pie ierastā.

Tad nu aprīlī izlasītais:

apr1

1. Cassandra Clare – Lady Midnight. Pirmā grāmata Kasandras Klēras jaunākajā triloģijā “The Dark Artifices“. Kad padzirdēju par šo grāmatu, nodomāju, ka triloģiju nesākšu lasīt. Noteikti būs pārāk līdzīga “The Mortal Instruments” sižetiski, galvenie varoņi būs jau zināmo Klēras tēlu kopijas, tāpat man neviena viņas triloģija nepatiks tik ļoti kā “The Infernal Devices“. Tomēr interneta sajūsmai un tik skaistam vākam es pretoties nevarēju, un “Lady Midnight” ir nonākusi arī manā plauktā. Jāsaka, ka tikai pēdējais no maniem pretargumentiem bija patiess. Jāpiekrīt daudzu izteiktajam viedoklim, ka autores grāmatas ar laiku kļūst arvien labākas, pavisam noteikti personāžu veidošanas ziņā.

2. Dominic Lieven – Towards the Flame. Pavisam nesen izdots pētījums par Pirmā Pasaules kara izcelšanās iemesliem. Interesants ar to, ka autors detalizēti aplūko tā brīža situāciju Austrumeiropā un Krievijas impērijā, kurai līdz šim pirmskara situācijas novērtēšanā pievērsta mazāka uzmanība. Līvens piedāvā jaunu skatījumu uz kara cēloņiem un mūžīgi diskutējamo jautājumu – vai to bija iespējams novērst? Grāmata uzrakstīta vieglā valodā, tiek pieminēti arī dažādi komiski atgadījumi, tāpēc varētu ieinteresēt daudzus.

3. E. Lokhārta – Mēs bijām meļi. “Kā izveidot viskaitinošākos galvenos varoņus, sabojājot  lasītāja prieku par patiešām labu stāsta ideju” paraugstunda. Plašāka atsauksme šeit.

apr2

4. Homer – The Odyssey. Homēra darbus es vēlējos izlasīt jau sen, bet saņemties bija grūti. Visu laiku māca šaubas, ka būs sarežģīti lasīt garu tekstu dzejas formā. Pāris gadus plauktā nostāvējušajai grāmatai beidzot pieķerties pamudināja grāmatu vlogeres “Jeans Bookish Thoughts” Youtube kanāls, kurā ļoti bieži tā autore piemin antīko literatūru. Tā nu sāku lasīt, un nebija ne tuvu tik sarežģīti kā likās. Tiesa, vismaz nelielas priekšzināšanas par grieķu mitoloģiju ir vajadzīgas, jo katram tēlam ir vairāki vārdi, kas bez jebkāda paskaidrojuma tiek lietoti un mainīti. Tomēr, ir pat ļoti interesanti, un  paralēli lasīšanai iegādājos vēl pāris antīko autoru darbus. Nevaru sagaidīt, kad būs laiks tos iesākt.

5. Leigh Bardugo – Six of Crows. Lai gan daudzas YA grāmatas pēdējā laikā sola atšķirties no citām ar netipiskiem galvenajiem varoņiem un sižeta līnijām, “Six of Crows” ir vienīgā, kurai tas līdz šim patiešām arī ir izdevies. Šeit galvenie varoņi nepavisam nav pozitīvie tēli. Katram ir sava pagātne, sava motivācija, savs pašlabums, ko iegūt. Ar nepacietību gaidīšu otro un noslēdzošo grāmatu šajā sērijā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s