Marks Lorenss – Muļķu princis

mulku-princisNosaukums: Muļķu princis (#1, Sarkanās karalienes karš)
Autors: Marks Lorenss
Izdevniecība: Prometejs
Gads: 2015
Lappuses: 368

Sākot lasīt, mani māca bažas par to, vai man iepatiksies galvenais varonis. Tas vismaz man ir gandrīz vai svarīgākais faktors, lai iepatiktos arī pati grāmata. Izlasītais apraksts, kur galvenais varonis aprakstīts kā gļēvulis, nevilšus raisīja asociācijas ar Džo Aberkrombija “Half a World“. Tās galvenais varonis Jarvi nekādas dižās simpātijas neraisīja, liekoties pārāk vājam. Taču skaidrs, ka grāmatas nevajag salīdzināt un šādām asociācijām nedrīkst ticēt un ļaut veidot viedokli par vēl neizlasīto. Jau pirmajās “Muļķu prinča” lappusēs bija skaidrs, ka Lorensa Džalens krietni ieliek Aberkrombija nabaga Jarvi ar ievērojamu devu pašpārliecinātības un ka viss būs vislabākajā  kārtībā.

cover-UK-LAT
Latviskā izdevuma jaunais vāka dizains.

Princis Džalens, Sarkanās karalienes mazdēls, savas dienas aizvada bezrūpībā un dažādās, maigi sakot, netikumīgās aktivitātēs. Džalenam nav problēmu atzīt, ka viņa galvenā prioritāte ir tikai viņš pats un ka savas drošības un dzīvības saglabāšanai gatavs darīt jebko, tai skaitā pamest citus nelaimē. Ja tas viņu padara par gļēvuli – nu, tad lai tā būtu. Ik pa laikam mieru viņam nedod tikai viens – briesmīga paskata burve, saukta par Nerunīgo māsu, kas kaut kādā veidā saistīta ar viņa vecomāti un kuru, šķietami, var saredzēt tikai Džalens.

Nerunīgās māsas burvestības rezultātā Džalena liktenis tiek sasaistīts ar normani Snorri, kurš uz Sarkanās karalienes galmu atvests kā gūsteknis. Fascinējošā vikingu laikmeta kultūra un skandināvu mitoloģija, ko iemieso Snorri, vēl jo vairāk piesaistīja manu uzmanību šim stāstam. Daudz pārdzīvojušais karotājs un pie dzīves labumiem pieradušais princis kopā ir vienkārši lieliska un humorpilna komanda. Abi dodas ceļā uz tālajiem ziemeļiem, kur Snorri cer atgūt savu ģimeni, bet Džalens cer atbrīvoties no burvestības un pie pirmās izdevības aizmukt. Laika gaitā gan šķiet, ka abu savstarpējās attiecības pāraug īstā draudzībā. Lai kā Džalens to nevēlētos atzīt. Šķetinot burvestību un cīnoties ar nekromantu uzmodinātiem ledāju zombijiem, nākas saprast, ka vikinga un prinča likteņi ir pakļauti kādam lielākam mērķim – cīņai starp Sarkano karalieni un Mirušo karali. Par šiem noslēpumainajiem personāžiem sērijas pirmajā grāmatā gan nekas daudz netiek atklāts.

Netrūkst spraigas darbības no sākuma līdz beigām – lasot pēdējās pāris nodaļas, nemitīgi galvā šaudījās domas par dažādiem iespējamiem scenārijiem. Kā tas beigsies, vai tiešām ar kādu no mīļajiem varoņim notiks kaut kas slikts? Grāmatu Marks Lorenss pabeidz tā, ka uzreiz nepieciešams ķerties pie turpinājuma.

Vērtējums – 4,5/5. Noteikti jātiek pie pārējām šīs sērijas grāmatām un citiem Marka Lorensa darbiem.

Paldies izdevniecībai “Prometejs” par grāmatas eksemplāru!

4 thoughts on “Marks Lorenss – Muļķu princis

  1. Man arī Džalens un Snorri ārkārtīgi patika, ļoti kolorīti varoņi ar dažādām morāles vērtībām. Ļoti ceru, ka latviski būs arī pārējās daļas.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s